Hledáte práci na Plzeňsku?

Najít si v dnešní době práci asi není nic složitého, ale najít si práci, která vám bude vyhovovat platem a náplní je už složitější. Přinášíme vám krátký návod jak takovou práci najít.

Vyberte si tu správnou nabídku.

 

Hledáte práci v určitém oboru? Rádi byste pracovali pouze na 1, 2 nebo 3 směny? U nás si jistě vyberete tu správnou nabídku. Veškeré nabídky práce jsou pouze s nástupem do kmene společnosti.

Vypočítejte si jakou mzdu můžete očekávat

V dnešním nepřeberném trhu pracovních nabídek je velice sožité zjistit jakou výši mzdy na jednotlivých pozicích můžete získat, proto jsme pro vás připravili kalkulačku, kterávám ihned spočítá jakou mzdu můžete očekávat na jednotlivých pozicích.

Podrobný životopis

Správně zaujmout můžete svým životopisem. Co by měl určitě obsahovat? Mimo osobních údajů, popište pracovní historii, získaná osvědčení, absolvovaná školení, speciální dovednosti, základní popis vašich silných a slabých stránek. Životopisu věnujte dostatek času, jistě se vám to vyplatí.

Zjistěte, co trh nabízí

Je důležité zjistit, jaká je vaše hodnota na trhu práce. Každý člověk má určité znalosti a dovednosti, které může nabídnout zaměstnavatelům. Zjistěte si, co vám jsou schopni zaměstnavatelé nabídnout za vaše dovednosti, nejen plat, ale také doplňkové bonusy, jako doprava do zaměstnání, roční odměny, navyšování mzdy, příspěvky apod.

Buďte spolehliví

Jméno má člověk pouze jedno, a proto se snažte, abyste si ho nezkazili. Základem budování dobrého jména u zaměstnavatele je včasné dostavení se na pohovor, pokud přislíbíte nástup do zaměstnání nastoupení apod.

Osobní pohovor

Běžný pracovní pohovor trvá zhruba 1 hodinu. Personalista se bude snažit zjistit co nejvíce o vás ať už prostřednictvím dotazníku, testu nebo osobním rozhovorem. Běžnou náplní pohovoru je také ukázka provozu společnosti, popřípadě seznámení s vedoucími pracovníky. Pohovor nepodceňujte, neboť i vám ukáže, co od společnosti můžete očekávat.

Včasný příchod

Naplánujte si cestu tak, abyste i v případě komplikací dorazili včas. Na recepci firmy byste měli být minimálně 5 minut před začátkem pohovoru.

Informace o firmě

Co víte o naší společnosti a pozici, na kterou se hlásíte? Je to možná zvláštní, ale tato otázka pořád spoustě uchazečů způsobuje zrychlený tep. Zjistěte si proto ještě před pohovorem více než základní informace o firmě: čím se společnost zabývá, jak dlouho je na trhu a pod.

Oblečení

Personalista si o uchazeči dělá obrázek už během prvních 30 vteřin. Dokonce dříve, než stihne promluvit o svých zkušenostech a dovednostech. Nepodceňujte tedy, co máte na sobě a jak vypadáte.

Slušnost a pokora

Před vstupem do místnosti vypněte mobil a vyplivněte žvýkačku. Usmívejte se, personalistovi a dalším lidem při pozdravu přátelsky podejte ruku. Neskákejte personalistovi do řeči – naopak jej nechte, ať určuje tempo pohovoru. Nesnažte se působit světácky nebo nadřazeně.

FAQ

Jaká je minimální mzda v roce 2018? Pro někoho je 12 200 Kč, ale může být i 24 400 Kč.

1. Skupina

Profese jako: pomocnice v kuchyni, šička, skladník – manipulace s předměty do 15 kg, pomocník v obchodě, nosič bagáže, uklízečka, doručovatel zásilek.

Měsíční mzda od ledna 2018: 12 200 Kč
dosud: 11 000 Kč
rozdíl: +1200 Kč
Hodinová mzda od ledna 2018: 73,20 Kč dosud: 66 Kč

2. Skupina

Profese jako: kopáč či asfaltér, přidavač na stavbě, lešenář do 10 m, skladník – manipulace s předměty nad 15 kg, popelář či sanitář, trafikant, prodejce u pump, domovník či školník a ochranka objektů, řidič osobních aut či obsluha ještěrek v objektech, kuchař jednoduchých jídel, pokojská v mezinárodních hotelech, kontrolor a třídič v balírnách, průvodce zájezdů s výkladem, obsluha balicích linek či automatů.

Měsíční mzda od ledna 2018: 13 500 Kč
dosud: 12 200 Kč
rozdíl: +1300 Kč
Hodinová mzda od ledna 2018: 80,80 Kč dosud: 72,90 Kč

3. Skupina

Profese jako: zedník (vyzdívání příček) či klempíř (složitější práce), instalatér a topenář – jednodušší práce, opravář elektrických či tepelných spotřebičů, holič a kadeřník – odborné práce, prodavač – nabídka a samostatný prodej zboží, kuchař – běžné druhy teplých jídel, pokladní, číšník či barman, pracovník na počítači – databáze, tabulky apod., účetní, fakturant – jednodušší práce, automechanik, strojvedoucí metra, řidič aut nad 9 míst nebo nad 3,5 t, ošetřovatel, zubní instrumentář, průvodce zájezdů – odborný výklad, organizace, akce, řezník na jatkách.

Měsíční mzda od ledna 2018: 14 900 Kč
dosud: 13 400 Kč
rozdíl: +1500 Kč
Hodinová mzda od ledna 2018: 89,20 Kč dosud: 80,50 Kč

4. Skupina

Profese jako: zdravotní sestra všeobecná, porodní asistentka, instalatér, topenář (složitější práce), průvodce – tlumočník, organizátor, jednání se zahraničními partnery, účetní – veškerá agenda kolem mezd, údržbář jednodušších zařízení a staveb, kuchař specialista – náročné menu, vlastní receptury, krejčí v modelové a zakázkové výrobě, automechanik – diagnostika a odstranění závad na elektronice, strojvedoucí na vedlejších tratích, lamač a korektor časopisů.

Měsíční mzda od ledna 2018: 16 400 Kč
dosud: 14 800 Kč
rozdíl: +1600 Kč
Hodinová mzda od ledna 2018: 98,50 Kč dosud: 88,80 Kč

5. Skupina

Profese jako: řidič autobusů pro víc než 16 osob, mistr, dispečer – řízení odborných prací, všeobecná sestra, porodní asistentka, záchranář – bez odborného dohledu, personální a mzdový účetní – zajišťování agendy, průzkumník trhu, daňový expert – jednání s finančním úřadem, kalkulace, správce rozsáhlého majetku, programátor, správce IT, podpora pro zaměstnance firem, učitel ve školce, instruktor v autoškole, projektant staveb nebo jednodušších sestav.

Měsíční mzda od ledna 2018: 18 100 Kč
dosud: 16 400 Kč
rozdíl: +1700 Kč
Hodinová mzda od ledna 2018: 108,80 Kč dosud: 98,10 Kč

6. Skupina

Profese jako: obchodní referent – mezinárodní obchodní vztahy, tvorba cen, organizace prodeje, programátor (vývoj, návrh systémových komponent) a správce sítě (náročnější úkoly), tvůrce koncepce IT systémů, samostatný projektant rozsáhlých a náročných staveb.

Měsíční mzda od ledna 2018: 20 000 Kč
dosud: 18 100 Kč
rozdíl: +1900 Kč
Hodinová mzda od ledna 2018: 120,10 Kč dosud: 108,30 Kč

7. Skupina

Profese jako: finanční expert – stanovování strategie organizace, provádění operací na finančním a kapitálovém trhu, expert na marketing – tvorba strategií a prognóz, expert IT – rozsáhlé informační a komunikační systémy, programátor – vývoj nových programů a systémů, lékař, zubař, farmaceut.

Měsíční mzda od ledna 2018: 22 100 Kč
dosud: 19 900 Kč
rozdíl: +2200 Kč
Hodinová mzda od ledna 2018: 132,60 Kč dosud: 119,60 Kč

8. Skupina

Profese jako: finanční a obchodní šéfové organizací – složité strategie a koordinace aktivit, makléř na finančním a kapitálovém trhu, náročné tvůrčí systémové práce – předmětem je odvětví jako soubor vzájemně provázaných oborů nebo nejnáročnější obory zásadního významu.

Měsíční mzda od ledna 2018: 24 400 Kč
dosud: 22 000 Kč
rozdíl: +2400 Kč
Hodinová mzda od ledna 2018: 146,40 Kč dosud: 132 Kč

Na co má zaměstnanec v zaměsnání nárok?
Dovolená Není-li čerpání dovolené určeno nejpozději do 30. června následujícího kalendářního roku, má právo si určit čerpání dovolené zaměstnanec. Takovéto čerpání dovolené je zaměstnanec povinen písemně oznámit zaměstnavateli alespoň 14 dnů předem, pokud se nedohodne se zaměstnavatelem jinak. Přestávka na jídlo Zaměstnavatel je povinen poskytnout zaměstnanci nejdéle po 6 hodinách nepřetržité práce přestávku v práci na jídlo a oddech v trvání nejméně 30 minut. Zároveň pak platí, že tyto přestávky se nezapočítávají do pracovní doby a nelze je čerpat na začátku a konci pracovní doby. Pracovní volno – návštěva u lékaře Abyste měli nárok na pracovní volno s náhradou mzdy, je potřeba splnit v této souvislosti tyto podmínky:

 • zdravotnické zařízení je co možná nejblíže vašemu bydlišti či pracovišti,
 • zdravotní vyšetření nebo ošetření není možné provést mimo pracovní dobu,
 • vyšetření je provedeno v nejbližším zdravotnickém zařízení, které je ve smluvním vztahu s vaší zdravotní pojišťovnou.
Kdy má zaměstnanec nárok na odstupné?
Nárok na odstupné přímo ze zákona má ten zaměstnanec, který dostal výpověď nebo končí pracovní poměr dohodou z takzvaných organizačních důvodů, tedy:

 • ruší se zaměstnavatel nebo jeho část,
 • přemísťuje se zaměstnavatel nebo jeho část,
 • stane se nadbytečným vzhledem k rozhodnutí zaměstnavatele

Minimální výše odstupného je stanovena podle počtu odpracovaných let u stejného zaměstnavatele. 2 roky a více – 3x průměrný výdělek, 1 až 2 roky – 2x průměrný výdělek, méně než 1 rok – 1x průměrný výdělek

Kdy vzniká nárok na placené volno?
 • Vyšetření nebo ošetření
 • Pracovnělékařská prohlídka, vyšetření nebo očkování související s výkonem práce
 • Přerušení dopravního provozu nebo zpoždění hromadných dopravních prostředků
 • Znemožnění cesty do zaměstnání
 • Svatba (2 dny)
 • Narození dítěte
 • Úmrtí (2 dny)

Zjistěte jaké máte možnosti na trhu práce

✓ PRÁCE A BRIGÁDY PLZEŇ

Pokud hledáte práci v Plzni a okolí, pak se přidejte do naší skupiny, která čítá více jak 8 200 členů a každý den sledujte více jak 20 nových inzerátů. S námi vám neunikne žádná nabídka!

 

✓ PRÁCE (VÝROBA A PRŮMYSL)

V této skupině naleznete nabídky práce z oboru výroba a průmysl. Věříme, že zde si najde práci každý! Komunikujte on-line přímo se zaměstnavateli. Přidejte se do skupiny a sledujte každý den nové nabídky práce.

✓ PRÁCE A BRIGÁDY V ČR

Jistě, někomu může být Plzeň malá, pro ty z vás máme skupinu, která nabízí nabídky práce z celé České republiky! Přidejte se do skupiny a sledujte co se děje na českém pracovním trhu.